Lars Ootes wint 13e Hans Sandbrink Memorial!

Update: er staat een fotopagina online.

Afgelopen zaterdag organiseerden we het 13e Hans Sandbrink Memorial. Dit toernooi is ter nagedachtenis aan Hans Sandbrink, een van de grootste Keresianen uit de clubgeschiedenis. In 2002 overleed hij heel onverwacht. De speciale Hans Sandbrink-special uit 2004 vind je hier. Onderaan dit bericht staat een aantal naspeelbare partijen.

hans

Sinds 2004 organiseren we daarom het Hans Sandbrink Memorial, een rapidtoernooi voor iedereen (hier vind je vorige uitslagen en verslagen. Ook dit jaar werd het weer een gezellig gebeuren. De beste start was voor tweevoudig winnaar Eric de Haan: hij startte met 4 uit 4, gevolgd door een groepje achtervolgers. In ronde 5 werd hij echter hardhandig gestopt door viervoudig winnaar Xander Wemmers. Het was een wonder dat Xander überhaupt nog in de race was, want in ronde 2 kreeg hij klop van de grote Anton (die uit respect remise gaf) en in ronde 3 werd hij gered door een onreglementaire zet van de beste speler van Porto.

De topborden in ronde 1.

De topborden in ronde 1.


Xander kwam in ronde 6 niet langs NM Jaap van der Tuuk, waarna een drietal op kop stond: Xander, Lars Ootes (in ronde 2 verloren van Gerben Veltkamp) en verrassing Mark Smits. Onze FM speelde een sterk toernooi en wist zelfs een angstgegner te verslaan. In de slotronde werd Wemmers – Smits echter een strak punt voor wit, die zelfs even de tijd nam om een biertje te halen. Lars duwde ondergetekende van het podium af, had wat WP meer en werd zo de nieuwe kampioen. Na het clubkampioenschap een tweede prestigieuze titel in korte tijd! De bronzen plak was voor de sterk spelende Gerben, die na Lars ook een moegestreden Eric versloeg. Op een halfje Jaap v/d Tuuk, Mark Smits, Dirk Floor en Ed van Eeden.
de winnaars

de winnaars


Voor de gemiddelde clubspeler is het HSM best een sterk toernooi. Sommigen stegen echter boven zichzelf uit: huisschaker Bram Beijer wist Gerben te weerstaan en versloeg grootheid Van Eeden, Harry Verhoef (Bennekom) won van kleppers als Fliert en Kronemeijer en Pascal Boittin haalde in ronde 1 zomaar Erik Oosterom onderuit. Ook eerdergenoemde Ed van Eeden viel op: na een sofstart (1 uit 3) tikte hij nog even vier KNSB-spelers eraf! En wat te denken van Ricardo Heins (Moira Domtoren) die zijn clubgenoot Tjerk Hacquebord versloeg?
een blik in de zaal

een blik in de zaal


Het HSM karakteriseert zich door diverse speciale prijzen, conform Hans’ gewoonte om bijzondere prestaties te belonen. Op de foto’s (die komen eraan) is te zien wie wat won, waarom moet je zelf maar even navragen. Sommige verhalen zijn namelijk 18+ en er lezen kinderen mee…
de prijzentafel

de prijzentafel


Marc. Al 13 jaar onze wedstrijdleider!

Marc. Al 13 jaar onze wedstrijdleider!


Zie onder voor de eindstand. Tot volgend jaar!

No.PNo.NameScore WPSBPSrat.TPRW-We
1.2Ootes, Lars6.029.524.0022.024032445+0.32
1Wemmers, Xander6.028.023.5024.024372508+0.50
3.11Veltkamp, Gerben5.531.024.0022.021312332+1.92
4.5Van der Tuuk, Jaap5.029.519.2522.021952271+0.79
6Smits, Mark5.029.019.0023.021932336+1.42
9Floor, Dirk5.024.516.2521.021722158+0.23
21Van Eeden, Ed5.023.517.0016.520202084+0.88
8.7Janse, Jan Jaap4.531.517.7522.021872192+0.19
4Lombaers, Peter4.530.517.2518.023222189-0.82
39Beijer, Bram4.530.018.2517.516632080+3.47
13Cornelisse, John4.529.015.2518.021192167+0.61
20Verwoert, Jef4.525.515.2518.520242047+0.53
32Verhoef, Harry4.522.012.7516.517702061+2.56
14.3De Haan, Eric4.033.015.5022.023382239-0.71
12Rosmuller, Anton4.030.014.0018.021292129+0.18
8Both, Bert4.028.514.5017.021802058-0.90
16Schonberger, Daan4.027.513.0015.020941983-0.70
10Van de Fliert, Willem4.027.013.0015.021721946-1.69
28Poppelaars, Jan4.023.510.5012.018621853+0.01
26Van Essen, Martin4.021.59.0012.018881917+0.31
21.14Oosterom, Erik3.526.012.0016.521121955-1.16
31Appelo, Harry3.524.09.0013.018091830+0.15
24Van den Boogaart, Jan Maarten3.523.08.2515.519551792-1.24
33Alberts, Guus3.519.56.7512.017591818+0.48
34Kok, Marijke3.519.56.7512.017521847+0.79
26.18De Groot, Pieter3.029.59.5015.020482012-0.32
19Kronemeijer, Simon3.027.08.5015.020391873-1.38
17Van Heel, Evert3.026.09.0016.020521915-1.15
30De Kraker, Lena3.021.06.009.018201763-0.61
36Van den Belt, Peter3.021.06.0011.017291818+0.66
29Van Dongen, Gijs3.020.54.5011.018321803-0.26
43Van Dongen, Sam3.020.06.0010.513871668+1.91
33.38Boittin, Pascal2.524.07.5012.017071848+0.96
37Keijzer, Leo2.523.57.7510.017231756+0.12
35Van Amerongen, Judith2.521.54.258.517431796+0.24
42Vugteveen, Steven2.520.55.759.515271661+0.82
27Van Doorn, Hans2.519.53.759.018681669-1.88
38.44Heins, Ricardo2.023.53.507.013561533+0.95
23Hacquebord, Tjerk2.014.02.505.019581464-4.06
40.25De Dreu, Dies1.525.55.007.518911558-2.97
45Van Eeden, Guus1.520.03.504.513041295-0.38
40Van Reemst, Bram1.519.02.255.515961533-0.54
43.46De Vries, Bart1.020.02.007.012551251-0.26
47Walther, Hans1.015.51.002.011161139+0.03

Per ronde:

No.PNo.NameR1R2R3R4R5R6R7CBScore
1.2Ootes, Lars26b111w013b118w112b13w17b1-16.0
1Wemmers, Xander25w112b1/24w18b13b15w1/26w116.0
3.11Veltkamp, Gerben35w12b15b1/27w1/239b1/213w13b1-15.5
4.5Van der Tuuk, Jaap29w119b111w1/212b1/217w11b1/29w1/215.0
6Smits, Mark30b116w118b13w07b14w11b0-15.0
9Floor, Dirk33w146b13b019w114b1/239w15b1/2-15.0
21Van Eeden, Ed45b1/238w1/239b016w118b110b18w1-15.0
8.7Janse, Jan Jaap31w124b120w111b1/26w014b12w014.5
4Lombaers, Peter28b113w1/21b034w116b16b031w1-14.5
39Beijer, Bram16b028w121w130b111w1/29b024w114.5
13Cornelisse, John37w14b1/22w031b124w111b014w114.5
20Verwoert, Jef44w110b17b014w043b112w132b1/2-14.5
32Verhoef, Harry8w044b110w117b025w119b120w1/214.5
14.3De Haan, Eric27w117b19w16b11w02b011w014.0
12Rosmuller, Anton36b11w1/238b15w1/22w020b019w114.0
8Both, Bert32b118w029b11w026b117w121b0-14.0
16Schonberger, Daan39w16b035w121b04w029b136b1-14.0
10Van de Fliert, Willem34b120w032b042w128b121w018b1-14.0
28Poppelaars, Jan4w039b044w136b110w043b127w114.0
26Van Essen, Martin2w037b040w135b18w044w117b114.0
21.14Oosterom, Erik38b045w133b120b19w1/27w013b0-13.5
31Appelo, Harry7b043w1/245b113w037b134w14b0-13.5
24Van den Boogaart, Jan Maarten47b17w042b1/238w113b033w139b0-13.5
33Alberts, Guus9b047w114w025b1/242w124b037w113.5
34Kok, Marijke10w025b1/246w14b027w131b038w113.5
26.18De Groot, Pieter42w18b16w02b021w030b110w013.0
19Kronemeijer, Simon43b15w037b19b029w132w012b0-13.0
17Van Heel, Evert40b13w036b132w15b08b026w0-13.0
30De Kraker, Lena6w042b023b139w038b118w040b1-13.0
36Van den Belt, Peter12w027b117w028w046b135b116w013.0
29Van Dongen, Gijs5b040w18w046b119b016w044b1-13.0
43Van Dongen, Sam19w031b1/225w1/245b120w028w023b113.0
33.38Boittin, Pascal14w121b1/212w024b030w025b134b0-12.5
37Keijzer, Leo13b026w119w027b1/231w042b133b0-12.5
35Van Amerongen, Judith11b023w116b026w040b1/236w025w112.5
42Vugteveen, Steven18b030w124w1/210b033b037w046b1-12.5
27Van Doorn, Hans3b036w047b137w1/234b040w128b0-12.5
38.44Heins, Ricardo20b032w028b023w145w126b029w012.0
23Hacquebord, Tjerk46w035b030w044b047w145b143w012.0
40.25De Dreu, Dies1b034w1/243b1/233w1/232b038w035b0-11.5
45Van Eeden, Guus21w1/214b031w043w044b023w047b111.5
40Van Reemst, Bram17w029b026b047w135w1/227b030w011.5
43.46De Vries, Bart23b19w034b029w036w047b042w011.0
47Walther, Hans24w033b027w040b023b046w145w011.0