Xander Wemmers wint 12e Hans Sandbrink Memorial!

Afgelopen zaterdag was het 12e Hans Sandbrink Memorial. Een eerbetoon aan een groot Keresiaan die veel te vroeg is overleden. Bart Karstens bedacht destijds dat een toernooi de beste manier is om hem te gedenken, maar niet zomaar een toernooi. Het HSM kent geen geldprijzen, maar vooral veel bijzondere prijzen voor allerlei prestaties. Dit keer was het HSM, na edities in De Sjuut en in het Rode Kruisgebouw, voor het eerst in het Utrechts Stedelijk Gymnasium.

Het USG had een verrassing voor ons in petto: het auditorium zat propvol met psychiaters die kennelijk op cursus moesten. Prima natuurlijk, al leidde de stormloop op de bar voor enige capaciteitsproblemen. Zo is Simon de halve stad doorgefietst om een extra koffiezetapparaat te kopen en heb ik de Jumbo drie keer van binnen gezien. Het kassameisje moet gedacht hebben dat ik haar stalkte… Ook kwam ik er meteen achter dat Simons fietstocht korter kon: enigszins verscholen blijkt naast de Jumbo een complete Blokker te zitten!

Anyway. Bij het HSM gaat het natuurlijk ook om het schaken, want Hans was een sterke schaker. Op papier zou het bovenin erg spannend worden, in de praktijk viel dat wel mee: Xander heerste vanaf het begin en schudde de achtervolging snel af. Zo won hij het HSM voor de vierde keer. Achter hem twee oud-winnaars: Eric en Gerben waren steeds bovenin te vinden. Bijna had uw verslaggever zich nog bij hen gevoegd, maar de verrassende Ron Klein gaf geen krimp. Titelverdediger Lukas Boutens en de ook wel verrassende Jan H. Prins completeerden de top-7.
HSM2015winnaars
Zoals gezegd draait het niet alleen om de topplaatsen, maar vooral ook om de rest. Zo konden we prijzen uitreiken voor zaken als de vroegste aanmelding, het beste bouwvakkersdecolleté, de kalmste verliezer en de meeste uitglijders. Bij de foto’s ziet u ongeveer wie wat gewonnen heeft. Een fles wijn was er voor de beste wedstrijdleider (Marc, al 12 jaar!), niet-Utrechter (Ron Klein dus), Moiranees (Daan), Rode Loper (Jan H.P.), Oudzuylenaar (Jaap) en PK-er-buiten-de-prijzen (Niels). De top-3 wint zaken die met Hans te maken hebben: een CD van Tangarine Dream voor Gerben, een DVD met Catherine Deneuve voor Eric en een geheimzinnige envelop voor Xander.

Het was een heel mooi toernooi, met dank aan Marc (wedstrijdleiding), Simon, Ger en Carline (barzaken), Jeroen (foto’s) en Jan (organisatie). Tot volgend jaar!

    ScoreWPSBPSRatingTPR 
1.3Wemmers,Xander6.532.529.7527.523342552+1.25
2.4De Haan,Eric5.533.024.7523.523032374+0.69
10Veltkamp,Gerben5.530.523.2521.521262376+2.19
4.7Janse,Jan Jaap5.030.519.5021.521822198+0.19
9Boutens,Lukas5.028.517.5020.021262202+0.77
24Klein,Ron5.027.517.7518.519232235+2.81
17Prins,Jan5.027.018.0019.020072174+1.69
8.5Van der Tuuk,Jaap4.531.518.7520.522162144-0.44
13De Groot,Pieter4.528.516.2518.020352092+0.59
1Ondersteijn,Niels4.528.015.2520.523752213-1.14
8Van der Fliert,Willem4.527.015.0018.021632104-0.40
23Kerkhof,Michel4.527.013.7515.019542086+1.21
19Schönberger,Daan4.526.012.7517.020022021+0.31
14.16Kronemeijer,Simon4.027.513.5017.520112058+0.46
14Van Veenendaal,Elmer4.026.512.5016.020312039+0.10
2Lombaers,Peter4.025.512.5017.023442079-2.01
18Verwoert,Jef4.025.512.2516.520052042+0.44
18.11Cornelisse,John3.531.014.2518.521202078-0.34
6Rosmuller,Anton3.527.510.7517.521862045-1.10
30Poppelaars,Jan3.527.010.2516.518622056+1.28
33Boittin,Pascal3.524.59.5014.517631920+1.38
31Appelo,Harry3.523.08.2514.018091991+1.22
27Wallace,Mitchel3.522.08.2512.518951749-1.02
24.25Van Oosten,Jaap3.025.08.0013.019111915+0.10
28Van Essen,Martin3.024.56.0013.018881923+0.35
15Van Eeden,Ed3.024.09.7513.520201939-0.77
21Verweij,Kees3.024.07.5012.019601963-0.22
29De Dreu,Dies3.021.57.009.518791710-1.35
35Van Amerongen,Judith3.021.06.7510.016901698-0.02
20Hacquebord,Tjerk3.020.55.0011.019991825-1.28
34Van den Belt,Peter3.020.55.0010.017321823+0.76
32.12Van Heel,Evert2.520.53.7510.520471791-2.30
22Dijksterhuis,Rolf2.520.04.758.519591701-1.72
36Weits,Reimer2.520.05.007.514501532+0.35
26Bollaart,Jeroen2.518.03.258.519051762-1.01
39Richtering Blenken Raaijen,Vincent 2.517.53.006.010501159+0.35
37.32Kok,Marijke2.018.52.007.017801606-1.46
37Van Eeden,Guus2.015.51.504.01296825-0.69
39.42Loots,Ewoud1.521.53.257.515861509-0.57
40.40Raaijen,Petra1.018.51.504.0860425-0.65
41Pinto,Bas1.018.52.005.001005