En ook de 9e editie van HSM was geslaagd

Vorig jaar was Eric de Haan (winnaar in 2005) de eerste speler die het HSM voor de 2e keer won. Dat kon IM Wemmers (winnaar in 2004) natuurlijk niet zomaar laten gebeuren: met een fraaie 6,5 uit 7 won hij het 9e HSM. Daarmee werd een prachtige dag beëindigd, waarin er stevig werd geschaakt maar evenveel werd bijgekletst.

Voor de nieuwere leden, en dat zijn er steeds meer: Hans Sandbrink was een geweldige vent. Goed schaker, krachtig bestuurder maar vooral een fijn mens. Hij gaf iedereen het idee dat je van harte welkom was, of je nu goed kon schaken of niet. Daarnaast was de sfeer voor hem even belangrijk als de resultaten, wat in dit geval wil zeggen dat ze allebei belangrijk waren. Na Hans’ overlijden in 2002 besloten we hem te herdenken met een jaarlijks rapidtoernooi, en vandaar het HSM. Voor wie meer over Hans wil weten: het herdenkingsblad staat online.

Het toernooi trok dit keer 42 deelnemers, waaronder een paar oud-teamgenoten die inmiddels ver van Utrecht wonen, zoals Guido Jansen, Frans Konings en Niek van Diepen (teamgenoot bij het inmiddels verdwenen SV Kanaleneiland). Ook was Maastrichtenaar Jacob Perrenet aanwezig, clubkampioen uit 1978, alsmede huisschaker Bart Karstens, clubkampioen in 1996 en 2004. Even tellen wees uit dat we 11 (oud-) clubkampioenen van PK in de zaal hadden, wat leidde tot een heuse groepsfoto.

Clubkampioenen Paul Keres

Met al die grootheden was het een sterk bezet toernooi geworden, en al snel vielen enkele favorieten af. De kopgroep werd gevormd door Xander Wemmers, Bart Karstens en Lukas Boutens, die het altijd goed doet op het HSM (74% op 6 toernooien). In de slotronde wist Xander van Lukas te winnen en versloeg Bart recordkampioen Jaap v/d Tuuk. Hierdoor wist Jan Breukelman het podium te completeren met zijn 5,5 uit 7, gevolgd door een pelotonnetje met Lukas, de verrassende Michel Kerkhof, en ondergetekende die wel erg veel verloren stellingen wist te keepen.

Het HSM draait gelukkig niet enkel om de toppers, maar juist ook om de modale schakers. Vandaar dat een hele prijzentafel werd leeggemaakt voor
prestaties zoals de meeste tijdnoodduels (Gerben), het slechtste matzetten (Ed van Eeden) en het beste klokkijken (Florentina van Kouwen), en
natuurlijk voor zaken als de beste vrouw (Maartje) en de hoogste overscore (Michel). De hoofdprijzen waren wel voor de top-3: een CD van Tangarine Dream voor Jan, een film met Catherine Deneuve voor Bart en een jaar lidmaatschap van PK (Hans was erelid) voor Xander.

Het was weer een zeer geslaagd toernooi! Hartelijk dank aan Petra en Jasper Schoenmaker (bar), Marc Jongerius (wedstrijdleiding), Jan Poppelaars
(organisatie) en uiteraard aan de deelnemers die er een sportieve en gezellige dag van hebben gemaakt!

Een mooi verslag van Richard Vedders wedervaren: Een dagje Utrecht

(en er komt nog een uitgebreid verslag van De Bouter in het komende PKB)

Ranking after round 7 of HSM 2012

No.PNo.NameScoreWPSBPSrat.TPRW-We
1.1Wemmers, Xander6.530.527.5027.023392623+1.76
2.2Karstens, Bart6.032.026.2524.523202505+1.40
3.5Breukelman, Jan5.530.021.7523.022662391+1.08
4.16Boutens, Lukas5.030.018.0021.021392278+1.40
11Janse, Jan Jaap5.028.018.0020.021902284+0.96
29Kerkhof, Michel5.027.019.0019.019052287+3.40
7.4Vedder, Richard4.532.019.0020.022762195-0.55
7Van der Tuuk, Jaap4.532.016.7521.022332247+0.27
22Perrenet, Jacob4.527.015.2520.520452185+1.42
18Van de Fliert, Willem4.525.515.5016.521182130+0.31
33Poppelaars, Jan4.525.514.7515.518682141+2.46
12.14Nederlof, Jesper4.028.514.5017.021722126-0.28
13Veltkamp, Gerben4.027.512.0017.021792144-0.24
10Jellema, Yme Jan4.027.014.0016.022012078-0.99
3De Haan, Eric4.026.513.7517.023102169-1.15
6Lombaers, Peter4.026.011.7516.522382126-0.83
17Jansen, Guido4.025.012.2516.521332105-0.12
27Van der Kooij, Paul4.022.09.5013.019712052+0.80
19.25Prins, Jan3.529.512.5016.019852139+1.33
9Cornelisse, John3.528.012.2516.522162082-1.12
8Konings, Frans3.527.511.2518.522302117-0.92
15Both, Bert3.527.511.0015.021451974-1.45
21De Jonge, Maartje3.527.011.5013.020472002-0.35
28Van Oosten, Jaap3.524.59.2513.019321972+0.34
25.24Van Eeden, Ed3.026.07.5011.020301943-0.82
20Rosmuller, Anton3.024.56.0016.020922060-0.25
19Ydo, Pim3.023.57.5014.020961995-0.87
37De Dreu, Dies3.021.55.7510.518171820-0.02
30Van Essen, Martin3.021.55.5011.018881935+0.36
36Van Diepen, Niek3.017.05.758.518181735-0.75
35Kiers, Conrad3.017.05.008.018321740-0.80
32Veldhuijsen, Klaas3.017.04.5010.018771876-0.05
33.31Bollaart, Jeroen2.521.04.508.518821830-0.58
26Van Esterik, Erik2.519.04.509.019741835-1.35
39De Lange, Roel2.517.03.005.016751614-0.68
40Van Amerongen, Judith2.516.03.256.016291597-0.45
37.34Wiggerman, Jan2.023.55.508.018481860-0.06
23Van Heel, Evert2.022.04.0011.020431843-1.82
39.42Tönissen, Denise1.523.03.756.014201506+0.53
38Mulder, Gerard1.521.02.757.015251501-0.34
41.43Van Kouwen, Florentina1.015.00.503.012281245+0.10
42.12De Niet, Gert Michiel0.524.512.253.52179-+0.00
41Loots, Ewoud0.517.51.502.514651289-1.08